![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12023259
*
nr 1202 3259
Spegel
nutida, Empirestil, 110x51
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2018
kl 19:23:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/9 20:12:33
1
100 kr
6/9 17:53:28
2
150 kr
9/9 20:36:47
3
350 kr
10/9 17:20:05
4
600 kr
10/9 18:56:55
5
450 kr
10/9 18:56:55
4
500 kr (Budbetjänt)
10/9 18:57:53
5
600 kr
10/9 18:57:53
4
600 kr (Budbetjänt)
10/9 18:58:04
5
700 kr
10/9 19:18:40
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1202 3259
Spegel
nutida, Empirestil, 110x51
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/9 20:12:33 | 1 | 100 kr |
6/9 17:53:28 | 2 | 150 kr |
9/9 20:36:47 | 3 | 350 kr |
10/9 17:20:05 | 4 | 600 kr |
10/9 18:56:55 | 5 | 450 kr |
10/9 18:56:55 | 4 | 500 kr (Budbetjänt) |
10/9 18:57:53 | 5 | 600 kr |
10/9 18:57:53 | 4 | 600 kr (Budbetjänt) |
10/9 18:58:04 | 5 | 700 kr |
10/9 19:18:40 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53